Fyzické účinky sprchování v nefiltrované vodě

24. 07. 2020, 09:36

Mnoho lidí ve vyspělých zemích pije filtrovanou vodu, což je skvělý nápad. Filtrovaná voda je čistší, zdravější a chutnější než voda nefiltrovaná. Neobsahuje prakticky žádné nečistoty, chemikálie nebo nežádoucí látky.

Ale co voda na koupání ve vaně a sprchování? Mnoho rodin se koupe v nefiltrované vodě, která obsahuje chemikálie. Oni nevědí, že existuje několik studií, v nichž bylo zjištěno, že pokud není voda filtrována, tak chemikálie pro desinfekci - jako jsou chlor - mohou být absorbovány kůží a plícemi.

V roce 2010, prezident organizace Cancer Panel vydal zprávu s názvem "Snižování přírodního rizika rakoviny - co dělat nyní. S vědomím znepokojujících zjištění o účincích koupání a sprchování v nefiltrované vodě.

Zpráva konstatuje, že zatímco dezinfekce chlórem ve veřejném zásobování vodou snížila výskyt nemocí přenášených vodou, tak na druhou stranu, když chlór a jiné dezinfekční prostředky reagují s organickými materiály, vznikají chemické látky označované jako vedlejší produkty desinfekce. Zpráva uvádí, že dlouhodobé vystavení těmto chemikáliím může zvýšit riziko rakoviny.

V tomto dokument je uvedeno, že byly objeveny stovky vedlejších produktů dezinfekce. Nejběžnější jsou trihalometany (THM), jako je například chloroforms a bromoforms, a také kyseliny halogenoctové.

Federální standard USA pro vedlejší produkty desinfekce ve veřejné pitné vodě je 80 ppm THM. Ve zprávě se uvádí, že lidé, kteří jsou vystaveni vyššímu množství těchto látek při koupání, sprchování a plavání v chlorovaném bazénu, mohou mít vyšší riziko vzniku některých forem rakoviny. Některé možné souvislosti mohou existovat mezi expozicí THM a následujícími formami rakoviny:

  • Colon / rektální
  • Renální karcinom
  • Gliomy
  • Rakovina močového měchýře

Věděli jste, že?

Lidé absorbují 100-krát více chloru v 10 min. sprše nefiltrovanou vodou, než vypitím 3,5 litrů stejné vody?

Co dělat?

Minimalizace expozice škodlivých chemikálií ve vodě z kohoutku je snadnější než kdy jindy. Instalací domácího filtru na bázi aktivního uhlí je jednoduché mít čistší a kvalitnější vodu k pití, koupání a praní prádla. Domácí filtr z řady CARBON je zvláště účinný při odstraňování chlóru a jiných chemikálií z vody vodovodu.

Tento špičkový domácí filtr je vybaven sedimentačním filtrem, který filtruje nečistoty o velikosti až 5 mikronů, což je 20 krát menší velikost než lidský vlas. Poté, filtr CARBON používá náplň z granulovaného aktivního uhlí (GAU), směs vysoce kvalitního aktivního uhlí z kokosových skořápek.

Tento dvoustupňový filtrační systém filtruje širší spektrum nečistot z vody. Filtrace granulovaným aktivním uhlím GAU je uznána asociací Water Quality Association jako přijatelný způsob k udržení kvality pitné vody v rámci standardů EPA.

S domácím filtrem CARBON, neexistují žádné obavy o koupání nebo sprchování v nefiltrované vodě.

Komentáře

Diskuze je prázdná.
váš email:
jméno:
text:
X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).