UV dezinfekce vody spolehlivě ničí bakterie

22. 10. 2019, 22:14

Povinností měst a obcí je, aby pitná voda byla pro občany bezpečná. Za normálních okolností je voda z kohoutku bezpečná k pití, nicméně někdy může mít nepříjemnou chuť nebo zápach, obvykle kvůli chlóru a jiným chemickým látkám ve vodě ze zařízení pro úpravu vody. To je důvod, proč nabízíme špičkové změkčovače vody bez soli a filtry na bázi aktivního uhlí, které filtrují chlór a dalších nebezpečné chemikálie z pitné vody, aby byla voda čistší, kvalitnější a chutnější.

Ale co se stane, když je v oblasti zdroj pitné vody kontaminovaný? Tento problém je v poslední době na vzestupu a objevuje se více a více místních výstrah pro konzumaci vody pouze po převaření.

Co znamená výstraha ke konzumaci vody po převaření?

Upozornění převařit vodu jsou vydávány obcemi například, když vodovody ztratí tlak. Tím se zvyšuje šance na přítomnost cizích látek kontaminující zdroj vody. V takové situaci, musí být voda z vodovodu převařená na teplotu kolem 100° C po dobu jedné minuty, aby bylo bezpečné vodu pít.

Společnost WEVODA uvedla nový UV dezinfekční systém, který neutralizuje většinu rizik spojených s kontaminací vody (mikrobiální znečištění), dříve než voda vyteče z kohoutku. UV dezinfekční systém je důležité doplnění ke změkčovačům bez soli pro ochranu místního zdroje vody.

Zde je důvod, proč: Všechny zdroje vody mohou být potenciálně kontaminovány mikrobiálními látkami v místě, kde vytékají z kohoutku, i když v lokalitě není výstraha pro konzumaci vody pouze po převaření. Například, některé z nejběžnějších znečišťujících látek v místních zdrojích vody jsou koliformní bakterie. Jedná se o mikroorganismy, které existují v prostředí, kde žijí všechny teplokrevné zvířata a savci. Zatímco tyto bakterie nejsou obvykle přímým zdrojem nemocí, pokud se koliformní bakterie objeví v zásobování vodou, mohly by být nebezpečnými patogeny ve vodě.

Jak se zbavit koliformních bakterií?

Pokud přidáte do systému pro úpravu vody ověřený UV dezinfekční systém, je prakticky zabráněno všem možným kontaminacím vody takovými patogeny. Ve skutečnosti je UV dezinfekce vody často účinnější v odstraňování mikrobiálního znečištění než dezinfekce chemickými látkami.

Tyto UV dezinfekční systémy, eliminují přibližně 99,99% bakterií a virů. To zahrnuje i bakterie a cysty odolné proti chloru, které nejsou testovány ve většině testů vody, jako jsou například Cryptosporidium a Giardia.

Výhody UV dezinfekce PUV

  • Přírodní a bezpečná dezinfekce vody bez chemikálií
  • Účinnější než dezinfekce chlorem, certifikováno dle NSF 55
  • Ničí 99,9 % škodlivých mikroorganismů a bakterií
  • E. coli, Koliformní bakterie, Cryptosporidium a Giardie
  • Nemá vliv na chuť, barvu a vůni vody
  • Nejlepší záruka od lídra trhu VIQUA Trojan Technologies

Takže, pro rodiny s dětmi, které chtějí vynikající, čistou pitnou vodu, která je bezpečná a bez většiny vodou ředitelných bakterií, doporučujeme zvážit přidání UV dezinfekčního systému k změkčovači vody bez soli.

 

Komentáře

Diskuze je prázdná.
váš email:
jméno:
text:
X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).