Tvrdá voda a její vliv na spotřebiče

31. 03. 2018, 21:43

Většina lidí zjistila, že se jejich spotřebiče časem zanášejí a ohřívače vody ztrácí svoji účinnost. Koneckonců, až 80% rodin má ve svých domovech tvrdou vodu. "Tvrdá voda" má vysoký obsah minerálních látek, zejména vápníku (Ca) a hořčíku (Mg). Tvrdá voda vznikla v průběhu tisíciletí a způsobila ji vodní eroze, která rozpustila skály a vápence. Výsledkem těchto procesů je přítomnost vysokých koncentrací Ca a Mg v rozborech vody.

Existence těchto minerálů v domovních rozvodech vody může vést k drahým nákladům na opravy, které mohou jít do tisíců korun ročně. Tvrdá voda stojí majitele domů velké peníze, protože prostě není pro většinu úkolů, které v domácnosti plní, tak vhodná jako voda měkká. To může způsobit trvalé poškození mnoha domácích spotřebičů v průběhu krátkého času.

Jak mohou majitelé domů zjistit, zda tvrdá voda zanáší domácí zařízení a domovní rozvody? Zde jsou některé jednoduché znaky:

  • Ohřívače vody ztrácí účinnost: usazování vodního kamene může snížit účinnost ohřívače vody o neuvěřitelných 48%.
  • Zanášení ledničky: výrobník ledu nebo přívod vody do lednice se mohou zanášet či úplně ucpat a zkrátit životnost zařízení.
  • Prádlo a nádobí nejsou čisté: myčka nádobí a pračka nebude fungovat tak dobře jako kdysi, protože vodní kámen snižuje jejich účinnost.
  • Oblečení může být tuhé nebo tvrdé na omak (odtud pravděpodobně vzniklo i pojmenování "tvrdá voda"). Přívodní ventily na těchto zařízeních se mohou ucpat. Někteří odborníci tvrdí, že použití tvrdé vody myčkou na nádobí nebo pračkou snižuje jejich životnost o 30%!

Jak zjistit, zda je voda tvrdá nebo měkká?

Zjistěte si v jednoduchém dvoustupňovém testu s láhví vodou:

1. Vezměte láhev a naplňte ji do poloviny vodou, kterou chcete testovat. Zašroubujte víčko (nebo dejte palec přes otvor) a protřepte, pak vylejte vodu.

2. Naplňte znovu láhev vodou až do poloviny a přidejte pět nebo šest kapek tekutého mýdlo. Uzavřete ji a několikrát protřepte.

Je-li láhev plná mýdlové pěny a pěna odtéká, když odstraníte uzávěr, pak nemusíte mít tvrdou vodu. Čím více budete muset protřepávat láhev, aby se naplnila pěnou, a čím méně času tato pěna vydrží, tím je voda "tvrdší". Pokud všechno, co vznikne, je mýdlový povlak, pak máte vodu velmi tvrdou vodu.

Jak se lze vyhnout problémům s domácími spotřebiči, způsobenými tvrdou vodu? Jeden z nejefektivnějších způsobů je nainstalovat domácí změkčovač vody. NATURSOFT je změkčovač vody nejvíce šetrný k životnímu prostředí, je to změkčovač bez použití soli a nevyžaduje elektrickou energii. Poté, co majitelé pocítí dobrou práci změkčovače NaturSoft, chtějí zvýšit filtraci vody ještě o další stupeň. To je místo, pro systém COMBO, domácí filtrační systém, který je špičkou mezi domácími filtry a který filtruje chlór a další kontaminanty z pitné vody. Kromě změkčování vody technologií NaturSoft, systém COMBO pomáhá odstranit chlór, který například odbarvuje barevné oblečení a bílé prádlo v něm šedne.

Nezapomeňte, že změkčovač vody NATURSOFT chrání domácí spotřebiče a ohřívače vody od vodního kamene, bez znečištění životního prostředí, které mohou způsobit změkčovače na bázi soli. Navíc technologie NATURSOFT odstraňuje i již usazený vodní kámen z rozvodů teplé a studené vody a čistí spotřebiče a zařízení, které vodu využívají.

Rodiny, které chtějí maximalizovat životnost jejich spotřebičů, jakož i dbají o kvalitu vody, kterou pijí, by měli zvážit výhody systému COMBO změkčovače vody i domácího filtru.

Komentáře

12. 12. 2019, 21:09:26
Martin Budínský - (odpovědět)
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možné vyřešit tvrdost vody, kterou odebírám ze studně a dále jde do domu. Tvrdost vody je maximální z hodnoty latmusového papírku. Průměr PPR výstupní trubky z čerpadla je 40mm a je nutné zachovat průtok min. kolem 60l za minutu. Děkuji.
váš email:
jméno:
text:
X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).